Nestville Whisky Single Barrel 40% 0,7L v darčekovom kufríku


cena33,50 €
Popis

Nestville Whisky Single Barrel 40% je veľmi výnimočná a lahodná whisky, ktorá je oceňovaná na celom svete. V roku 2018 ziskala dvojitú zlatu medailu na prestížnej súťaži China Wine and Spirits Award a zlatú medailu na World Whiskies Awards. A aj samotný Jim Murray vo svojej svetoznámej knihe Whisky Bible udelil tejto whisky slovné hodnotenie BRILLIANT whisky. 

Nestville Whisky Single Barrel 40% je špeciálna edícia v limitovanom počte fliaš približne 435 z jedného sudu. Každá fľaša je originálna svojím jedinečným ručne vypísaným poradovým číslom, číslom suda, z ktorého bola odobratá, dátumom plnenia sudu a dátumom plnenia fľaše. Nestville Whisky Singel Barrel je whisky, ktorá sa stáča rućne vždy len po otvorení jedného suda z amerického bieleho duba. 

Jedinečnosť tejto edície sa schováva v chuti aj vo veku zrenia. Každá edícia môže mať iný charakter chuti a vône na základe suda, v ktorom zrela a veku zrenia. Edície Single Barrel 40% sa vyberajú z archívnych zásob, ktoré zreli v našich skladoch od štyroch do šiestich rokov, v závislosti od jednotlivého suda. Whisky destilát v sebe ukrýva 12% sladu, 48% kukurica a 40% tritikale.

 


Farba:
 jantárová so zlatým nádychom.
Vôňa: intenzívna sladkastá až smotanová vôňa s vanilkou, karamelom a ovocím.
Chuť: veľmi harmonická až nasládla chuť po karameli. Príjemne svieža a vynikajúco vyvážená chuť s korenistou vanilkou, drevom a ovocím.
Záver: sladkastý záver s tónmi karamelu, dreva a korenia. 

471Category Winner SB WWACWSA 2017 Double Gold Hi Res