Porazil amatér majstra sveta Michala Riszdorfera?

Porazil amatér majstra sveta Michala Riszdorfera?

 

Michal Riszdorfer na akcii Nestville Strong Man

Bývalého olympijského medailistu a mnohonásobného majstra sveta, Michala Riszdorfera, sme v sobotu večer nachytali popíjať prvú slovenskú Nestville whisky na bratislavskej pláži.

michal riszdorfer na akcii 399751

Majstri sveta, bratia Michal a Richard Riszdorferovci, zavesili svoju profesionálnu športovú kariéru na klinec v roku 2013. Odvtedy sa športu venujú už len rekreačne. V Komárne vlastnia fitnescentrum, v ktorom aj sami trénujú. Vo voľnom čase im zostáva už aj viac času na zábavu. 

Túto sobotu jedného z nich, Michala, Športky zastihli na akcii Nestville - Plážový Strong Man na bratislavskej Magio Pláži. Michala sme neobvykle namiesto športovania našli popíjať prvú slovenskú whisky Nestville.  Pýtali sme sa ho, či mu chutí. „Áno, je skvelá, jemná, nerozoznal by som ju od klasických whiskových zahraničných značiek,“ hovorí Mišo Riszdorfer. „Vydržal by som ju piť aj celý večer,“ zažartoval. Keď sme sa ho pýtali, či zvykne takto ponocovať, odpovedal: „Nie, ale momentálne sú tu krásne dievčatá, hrá skvelá hudba, je tu úplne plno. Perfektný sobotný večer v Bratislave a ešte k tomu pri vode, pri Dunaji...“ 

Na otázku, čo ho doviedlo na bratislavskú pláž Michal odpovedá: „Prišiel som sem na pozvanie organizátora. Mal tu byť aj brat Richard, ale na poslednú chvíľu mu do toho niečo prišlo. Ja som si dnes trochu s návštevníkmi podujatia Nestville – Plážový Strong Man zacvičil a zasúťažil. Prekvapilo ma, v akej skvelej fyzickej forme sú niektorí „plážoví borci“. Dokonca sme tu mali aj SuperŽenu, tá porazila nejedného sebavedomého chalana,“ usmieva sa Michal. 

Na pláž ho pozvali organizátori podujatia Nestville - Plážový Strong Man. A v čom sa súťažilo? V klikoch, drepoch a brušákoch. Cieľom bolo urobiť ich čo najviac počas jednej minúty. Mimochodom, Michalove výkony nesvedčia o tom, že by ukončil športovú kariéru pred 2 rokmi. Veď posúďte sami. Michal Riszdorfer dal za 1 minútu 67 drepov, za 1 minútu 80 klikov a za 1 minútu 51 brušákov. Jeho výkon bol ohodnotený na 198 bodov (za každý úkon 1 bod). Najlepší „amatérsky“ výkon z radu návštevníkov podujatia Nestville – Plážový Strong Man bol na úrovni 157 bodov.     
A vy? Porazili by ste ich?

Ako bývalí profesionálni športovci sa bratia Riszdorferovci udržujú stále v primeranej fyzickej kondícii a s alkoholom to príliš nepreháňajú. Pohárik kvalitnej whisky večer na terase si však občas doprajú. Tak ako počas Nestville - Plážový Strong Man.

 

zdroj: http://sportky.topky.sk/c/138736/porazil-amater-majstra-sveta-michala-riszdorfera#ixzz3n1qReoLK