Milovníci whisky sa majú na čo tešiť

Jedno galské príslovie hovorí o tom, že len dve veci sú najlepšie bez všetkého a jednou z nich je whisky.

 Hniezdne 28. júla (OTS) - Príbeh prvej slovenskej Nestville whisky je príbehom výnimočného nápoja, ktorý sa začal písať v nedávnej minulosti na hornom Spiši. A aká teda je prvá slovenská whisky? Je jemná, hebká až smotanová, nasladlá po kukurici s jemnou vanilkovu vôňou. Suroviny na jej výrobu je 
potrebné riadne vybrať a pripraviť. Prvou surovinou je voda. Bez vhodného vodného zdroja nemôžeme whisky vyrábať. Voda musí byť kvalitná, čistá a musí jej byť dosť. Základ tiež tvoria starostlivo vybrané druhy obilia, s najvyšším obsahom škrobu, ktorý je vysokým prínosom v procese fermentácie. K najvhodnejším obilninám patrí jačmeň, z ktorého si vyrábame vlastný slad. Ten je neodmysliteľnou súčasťou výroby whisky. 

Novinkou je PRVÁ 6 ROČNÁ SLOVENSKÁ BLENDED WHISKY, ktorá sa promovala koncom júna na podujatí Nestville Open Day 4. Pre spoločnosť je to skoro až historický moment, keď po úspešnom uvedení klasickej blended whisky na trh, prichádza s prvou ročníkovou blended whisky. Nestville whisky 6 ročná je veľmi jemná až hebká, nasladlá po kukurici so zlato hnedastou farbou, zanechávajúca zmyselnú chuť po vanilke s podtónom sladu a obilia. Milovníci whisky sa majú na čo tešiť.