Jožo Ráž testoval Nestville whisky! A výrobcovi spadla sánka…

BRATISLAVA, HNIEZDNE, 9. mája 2013 (www.tlacovasprava.sk) – Zástupcovia destilérie z podtatranskej obce Hniezdne navštívili hitmakera Joža Ráža, aby otestoval ich prvú slovenskú whisky. Známemu znalcovi a konzumentovi priniesli fľašku nápoja, ktorý krstil Jean Claude Van Damme, a s malou dušičkou čakali na verdikt…

 Prvá reakcia kontroverzného lídra skupiny Elán bola stručna. Po krátkom uvažovaní a prevaľovaní úvodných dúškov na jazyku povedal len: “Dobrá”. A usmial sa.

Následne požiadal o 24 hodín na jej komplexnejšie posúdenie, pretože dobrú whisky podľa neho poznáte aj podľa toho, či ste na druhý deň po vypití celej fľaše „v pohode“.

Podtatranci netrpezlivo čakali na Rážove obšírnejšie zhodnotenie whisky „Van Dammovky“. Na druhý deň prišiel email s výsledkom testu.

“Slovenská Nestville whisky je príjemná, ľahká a spôsobuje dobrú náladu. Preto ju odporúčam na vyskúšanie.

K svetovému úspechu jej nechýba veľa, stačí tak 300 až 400 rokov výroby…” pridal Ráž okrem zhodnotenia aj cennú radu, ktorou schladil optimizmus producenta.

Slovenská Nestville whisky sa napriek kritizovanému vekovému hendikepu úspešne exportuje napríklad do Číny. Najnovšie firma Nestville Distillery pripravuje aj prienik do Vietnamu, juhovýchodná Ázia je najrýchlejšie rastúcim trhom s destilátmi na svete.

Desiatky miest majú viac obyvateľov ako celé Slovensko. O to vzrušujúcejšie bude sledovať, či Áziu dobije nápoj z malej obce na Spiši.

Výrobca plánuje v najbližšom období osloviť na testovanie novej slovenskej whisky aj ďalších záujemcov starších ako 18 rokov, ktorí sa budú môcť vžiť do role ochutnávačov a vyjadriť svoje pocity z konzumácie tohto produktu.

ZDROJ:

http://tlacovespravy.wordpress.com/2013/05/09/jozo-raz-testoval-nestville-whisky-a-vyrobcovi-spadla-sanka-foto/