Čo bolo prvé? Írska alebo škótska whisky?

Viete, kto vyrobil prvú whisky na svete? Škóti alebo Íri? Tí sa o prvenstvo dodnes sporia, hoci posledné dôkazy hovoria viac v prospech červenovlasých bratov. Alebo, že by to boli už Mezopotámci? Poďme sa v krátkosti pozrieť na to, ako to celé začalo, aby sme sa dostali až k tomu, ako to robíme na Slovensku my. Cheers!


co bolo prve

Celý článok:

https://www.aktuality.sk/clanok/730570/co-bolo-prve-irska-alebo-skotska-whisky/

V akých krajinách sa vyrába dobrá whisky?

Vo svete vládnu stereotypy. Tak ako si mnohí myslia, že najkvalitnejšie autá sú z Japonska, najkrajšie z Nemecka a tie s dušou z Talianska, aj whisky sprevádzajú rôzne zaužívané názory. Prevláda ten, že pravá whisky musí byť írska alebo škótska. To ale už dávno neplatí – k dobrej a kvalitnej whisky je potrebná vhodná oblasť, suroviny, moderná technológia a v neposlednom rade aj vášeň.

V akých krajinách sa vyrába dobrá whisky?

Celý článok:

https://hnonline.sk/pr-clanky/1662439-v-akych-krajinach-sa-vyraba-dobra-whisky

Keď Čína miluje whisky a Nestville boduje

Whisky je čarovný nápoj, ktorý spríjemňuje dni mnohým ľuďom. Pre každú značku je ale príjemné počuť, že práve jej výrobok, ktorému sa toľko venovala, bol ocenený odbornou porotou. A práve takúto radosť zažívajú v likérke Nestville.

Keď Čína miluje whisky a Nestville boduje

Celý článok:

https://hnonline.sk/pr-clanky/1714389-ked-cina-miluje-whisky-a-nestville-boduje

Aj títo legendárni muži milovali whisky

Pre milovníkov whisky je len málo vecí, ktoré im dokážu urobiť takú radosť, ako naliať si pohárik po večernom príchode domov. Nezáleží pritom na tom, či ide o legendárneho štátnika, prezidenta, svetoznámeho herca alebo asistenta – ako sa hovorí, keď chutí, nie je čo riešiť. Dnes vám prezradíme, ktorí známi muži si v živote neodpustili nejaký ten pohárik tohto lahodného moku.

Modrooká legenda milovala whisky

Legendárny spevák Frank Sinatra si toho v živote veru odspieval – dostať sa do nálady mu pritom často pomáhal fľaška starej dobrej whisky. Miloval ju do takej miery, že bol s jednou fľaškou dokonca v roku 1998, keď umrel, aj pochovaný. Tomu sa hovorí láska až do hrobu. Frank často hovorieval: „alkohol môže byť najväčší nepriateľ muža, ako však hovorí biblia, miluj svojho nepriateľa.“

Keď spisovateľ potrebuje nakopnúť svoju kreativitu

Celý článok:

https://hnonline.sk/pr-clanky/1726399-aj-tito-legendarni-muzi-milovali-whisky