Nestville Whisky Master Blender

Nestville whisky Master Blender je špeciálna limitovaná edícia 8 ročnej blended whisky. Pre dosiahnutie dokonalej harmónie chuti whisky sme starostlivo vybrali a zmiešali destilát zo štyroch dubových sudov z archívnych zásob, ktoré  boli  naplnené na zrenie v roku 2009. MASTER BLENDER edícia je uvedená na trh v počte kusov 1386. Každá fľaša má svoje poradové číslo, číslo sudov z ktorých bola naplnená, a taktiež dátum plnenia sudov, a fľaše. 

MasterBlenderEdition je typická svojou vôňou po vanilke a silne po  dubovom dreve s jemným ovocných podtónom. V chuti prevláda nasládlosť, ktorú dodáva kukurica,  zmiešaná s horkosťou po trieslach z dreva. V závere je veľmi príjemná a harmonická chuť, ktorá osloví nielen znalcov,  ale aj ľudí, ktorí radi objavujú niečo nové a výnimočné. 

 

NESTVILLE WHISKY B&W

Nestville whisky black and white edition je špeciálna edícia single barel whisky, vyzretá v sudoch po sherry. O vznik dozrievania whisky v sudoch po sherry sa zaslúžilo anglicko, ktoré s veľkou obľubou nakupovalo španielske sladké víno sherry v sudoch. Po vyprázdnení už pre angličanov sudy nemali využiteľnosť, a tak ich pálili, čo si všimol istý výrobca whisky. S vidinou lacných sudov ich vyskúšal. Výsledok ho veľmi prekvapil, a tak sa dozrievanie v sudoch po sherry stalo tradíciou výrobného procesu whisky. Sherry sud dodáva nestville whisky b&w krásnu nevídanú hnedú farbu a jedinečnú chuť po zrelom čerstvom ovocí.

NESTVILLE CHERRY

Spoločnosť Nestville Distillery po tom ako úspešne uviedla na trh novinku, prvú slovenskú whisky, sa rozhodla v tom pokračovať a potešiť aj nežné pohlavie. Ďalšou vydarenou novinkou je likér Nestville Cherry. Je to likér, ktorý je určený hlavne dámam, pre ktoré je klasická whisky príliš ostrá, ale v podobe likéru a s príchuťou čiernej višne, ju určite každá privíta. Základom Nestville Cherry likéru je whisky destilát, ktorý sa vyrába z vybraných druhov sladu a obilia. Whisky destilát sa vyrába kolónovou destiláciou a následným zrením vo vypaľovaných dubových sudoch vzniká jeho osobitá chuť a vôňa. Pomenovanie likéru „Nestville Cherry“ vychádza z jej lahodnej chute višne teda cherry, preto je názov veľmi vhodný. Nestville Cherry likér sa hodí ako aperitív k slávnostnému stolu.

Nestville whisky single barrel

Nestville whisky single barrel je špeciálna edícia v limitovanom počte približne 435 fliaš z jedného sudu, ktorý bol „naložený“ v roku 2009. Každá fľaša je originálna svojím jedinečným poradovým číslom, číslom sudu, z ktorého bola odobratá a dátumom zrenia. Nestville single barrel je whisky, ktorá sa stáča ručne vždy len po otvorení jedného sudu z bieleho duba, v ktorom dozrieval whisky destilát po dobu štyroch rokov. Získava tak sýtejšiu farbu, zrelšiu a výraznejšiu chuť.

Nestville Single barrel je jedinečná whisky svojho druhu priamo zo Severného Spiša, ktorá postupne dozrieva v sudoch zo vzácneho bieleho duba už od roku 2009.Kvalita a používanie sudov výrazne ovplyvňuje výslednú chuť a vôňu whisky. Samotnú whisky ovplyvňuje okrem kvalitných surovín aj doba „ležania“. Nenechajte si ujsť príležitosť na pôžitok z degustácie, ktorá vo Vás zanechá zážitok z pitia originálnej slovenskej Nestville whisky single barrel. Edícia je vhodný darček nielen pre „fajnšmekrov“, ale aj pre zberateľov dobrej poctivej whisky.

  • Nestville Distillery
  • Hniezdne 471
  • 065 01 Hniezdne
  • Marketingové oddelenie
  • 052/42 636 15
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

logo-nestville-distillery