Nestville Whisky Master Blender 2018 9yo 46% 0,7L


cena44,99 €
Popis

Nestville Whisky Master Blender 2018 9yo je špeciálna limitovaná edícia 9-ročnej blended whisky. Pre dosiahnutie dokonalej harmódie chuti whisky sme zmiešali destilát zo štyroch vybraných dubových sudov z archívnych zásob, ktoré boli naplnené na zrenie koncom roku 2008 a v roku 2009. Každá fľasa je originálna svojím ručne vypísaným poradovým číslom, číslami sudov, z ktorých bola stáčaná, dátumom plnenia suodv, dátumom plnenia fľaše a podpisom hlavnej technologičky Ing. Lucie Jakubíkovej Phd., ktorá stojí za zrodením tejto jedinečnej whisky.

Náplň whisky bola vybraná zo štyroch pripravených vzoriek, odbornou komisioou, ktorú tvorili uznávaní whisky experti. Medzi nimi aj autor svetoznámej knihy Whisky Bible, Jim Murray, ktorého podpis je na každej fľaši. Táto limitovaná edícia Nestville Whisky Master Blender 2018 9yo bola uvedená na trh v počte 1475 fliaš s obsahom alkoholu 46 %.

Ročník 2008 predstavoval obilnú whisky s vysokým podielom pšenice a raže a pôvodne dozrieval v 700 l sudoch z francúzskeho duba a v použitých sudoch po sherry. Ročník 2009, ktorý sme použili v tejto miešanej whisky bol doplnený v surovine o kukuricu a na zrenie sa použili nové 200 l sudy z amerického bieleho duba. Slad použitý v oboch ročníkoch bol jemne zadymený dymom z tvrdého dreva a pri sušení doťahovaný pri vyšších teplotách, čo spôsobilo jeho čiastočnú karamelizáciu. Časť zmesi sme nechali pred koncom zrieť v sude po tokajskom víne, ktorý dodal whisky jemný ovocný šarm a zvýraznil jej sladkosť.

Nestville Whisky Master Blender 2018 9yo je typická svojou plnou chuťou, je jemne korenistá, so sladkastým ovocným podtónom a vôňou vanilky.

Farba: sytá jantárová.
Vôňa: po vanilke a silne po dubovom dreve s jemným ovocným podtónom.
Chuť: prevláda nasládlosť, ktorú dodáva kukurica, zmiešaná s horkosťou po trieslach z dreva.
Záver: veľmi príjemná a harmonická chuť.