Nestville Whisky Blended 40% 4 x 0,05L v darčekovom balení


cena8,60 €
Popis

Minuatúrky prvej Slovenskej Whisky – Nestville
Zasielanie formou dobierky, dobierku hradí objednávateľ.
 

Jedna z najdôležitejších pohnútok k začiatku výroby Whisky Nestville bola kvalitná a krištáľovo čistá voda. Jej rozbor ukázal minerálne zloženie, ktoré je mimioriadne vhodné pre produkciu whisky. Voda prechádza dlhou cestou od Belianskych Tatier až do Ľubovnianskej kotliny, počas ktorej je obohacovaná o jedinečné minerálne zloženie. Práve táto, zložením unikátna voda, bohatá na Ca, Mg, Fe, dodáva našej Blended whisky nezameniteľnú chuť a originalitu. Chuť sa dá zmeni´t zrením v dubových sudoch, zadymením sladu, no iba voda je špecifická tým, že dodáva whisky jedinečnú chuť a stálosť. Nestville Blended Whisky 40% je miešaná z viacerých druhov sudov z bieleho dubu s whisky destilátom. Výsledkom je nezabudnuteľný pôžitok z whisky. 

Nestville Whisky Blended 40% získala striebornú medailu na súťaži China Sommeliers Wine Challenge hneď v prvý rok uvedenia na trh v roku 2012. V roku 2013 získala brondzovú medailu na prestížnej súťaži International Review of Spirits v Chicagu, USA. V roku 2020 získala opäť striebornu medailu na celosvetovo uznávanej súťaži San Francisco World Spirits Competition. Je držiteľom certifikátu kóšer a značky kvality SK. 

Základom výnimočnej chuti našej trojročnej Nestville Whisky Blended 40% je starostlivo pripravená zmes obilnej a sladovej whisky. Jej hlavnou zložkou je obilná whisky, ktorá v sebe ukrýva 12% sladu, 48% kukurica a 40% tritikale. Druhou zložkou je čisto sladová whisky, vyrobená zo 100% jačmenného sladu. Pre dosiahnutie dokonalej harmónie chutí sa zmieša 90% obilnej whisky s 10% sladovej whisky a vznike Nestville Whisky Blended.

 

 

Farba: svetlo zlatá.
Vôňa: jemne sladká vanilková vôňa s podtónom karamelu, jabĺk a páleného dreva.
Chuť: veľmi lahodná a zároveň ľahká chuť zabalená do vanilky s obilno-sladovým pozadím.
Záver: jemne vyvážený záver so suchými tónmi po dreve.

4715064934982020 SFWSC Silver Med. Artwork