Nestville Single Malt Whisky 43%

single malt

JE LIMITOVANÁ EDÍCIA SINGLE BARREL WHISKY, KTORÁ BOLA UVEDENÁ NA TRH PRI PRÍLEŽITOSTI PODUJATIA NESTVILLE OPEN FEST 2018 V OBMEDZENOM POČTE 427 FLIAŠ. NA VÝROBU TEJTO JEDINEČNEJ WHISKY SA POUŽÍVA 100 % JAČMENNÝ SLAD. SLAD, KTORÝ SI STAROSTLIVO PRIPRAVUJEME SAMI, VÝNIMOČNOSŤOU TOHTO SLADU JE, ŽE HO ZADYMUJEME NAD TVRDÝM DREVOM Z BUKA A ČEREŠNE. NA ZRENIE TEJTO WHISKY BOL POUŽITÝ NOVÝ SUD Z AMERICKÉHO BIELEHO DUBA. KAŽDÁ FĽAŠA JE ORIGINÁLNA SVOJÍM RUČNE VYPÍSANÝM PORADOVÝM ČÍSLOM, ČÍSLAMI SUDOV, Z KTORÝCH BOLA STÁČANÁ, DÁTUMOM PLNENIA SUDOV, DÁTUMOM PLNENIA FĽAŠE.

NESTVILLE SINGLE MALT WHISKY, NADCHNE NAJMÄ SVOJOU PLNOU, NO ZÁROVEŇ JEMNOU CHUŤOU A VÔŇOU OBILIA S KVETINOVÝM ZÁVEROM , KTORÉ PRÍJEMNE ZJEMŇUJÚ DUBOVÉ TRIESLO A PODČIARKUJÚ VANILKU. PRVÝ PRODUKT V RADE NESTVILLE SINGLE MALT STAROSTLIVO VYBRANÝ PRE USPOKOJENIE NÁROKOV OZAJSTNÝCH NADŠENCOV SLADOVEJ WHISKY.

Nestville Whisky Cask Strenght 63,9%

Cask Strength

UNIKÁTNA, LIMITOVANÁ EDÍCIA 7 ROČNEJ WHISKY NESTVILLE CASK STRENGTH ŠPECIÁLNE VYTVORENÁ PRE NESTVILLE OPEN FEST 2018, POCHÁDZAJÚCA Z JEDNÉHO SUDA. CASK STRENGHT JE SILNÁ A VÝRAZNÁ WHISKY O SUDOVEJ SILE, TO ZNAMENÁ, ŽE TÁTO WHISKY SA PRED PLNENÍM DO FLIAŠ NERIEDI VODOU A ZACHOVÁVA SI PRIRODZENÚ A BOHATÚ CHUŤ. WHISKY DESTILÁT V SEBE UKRÝVA 12 % SLADU, 48 % KUKURICE A 40 % TRITIKALE. WHISKY BOLA NAPLNENÁ DO SUDA O SILE 65 % A PO SIEDMICH ROKOCH MA TÁTO WHISKY 63,9% ALKOHOLU. NA ZRENIE BOL POŽITÝ NOVÝ SUD Z BIELEHO AMERICKÉHO DUBA. TÁTO JEDINEČNÁ WHISKY NIEJE ZA STUDENÁ FILTROVANÁ A VÝSLEDNÉ SFARBENIE WHISKY JE PRIRODZENÉ BEZ PRIDÁVANIA FARBIVA. AJ PRETO SI ZACHOVÁVA VÝRAZNÚ A BOHATÚ OBILNÚ CHUŤ, PRENIKAVÚ VANILKOVÚ A    SLADKASTÚ ARÓMU S JEMNÝM DUBOVÝM TRIESLOM A SUŠENÝM OVOCÍM. CASKE STRENGTH JE WHISKY, KTORÁ JE ZNALCAMI VYHĽADÁVANÁ, PRE SVOJ OSOBITÝ CHARAKTER A JEDINEČNÚ CHUŤ. KAŽDÁ FĽAŠA TEJTO EDÍCIE JE ORIGINÁLNA SVOJÍM RUČNE VYPÍSANÝM PORADOVÝM ČÍSLOM, ČÍSLAMI SUDOV, Z KTORÝCH BOLA STÁČANÁ, DÁTUMOM PLNENIA SUDOV, DÁTUMOM PLNENIA FĽAŠE.

Nestville Whisky Master Blender 9 y.o.

NESTVILLE WHISKY MASTER BLENDER 2018 JE ŠPECIÁLNA LIMITOVANÁ EDÍCIA 9 ROČNEJ BLENDED WHISKY. PRE DOSIAHNUTIE DOKONALEJ HARMÓNIE CHUTI WHISKY SME ZMIEŠALI DESTILÁT ZO ŠTYROCH VYBRANÝCH DUBOVÝCH SUDOV Z ARCHÍVNYCH ZÁSOB, KTORÉ BOLI NAPLNENÉ NA ZRENIE KONCOM ROKU 2008 A V ROKU 2009. KAŽDÁ FĽAŠA JE ORIGINÁLNA SVOJÍM RUČNE VYPÍSANÝM PORADOVÝM ČÍSLOM, ČÍSLAMI SUDOV, Z KTORÝCH BOLA STÁČANÁ, DÁTUMOM PLNENIA SUDOV, DÁTUMOM PLNENIA FĽAŠE A PODPISOM HLAVNEJ TECHNOLOGIČKY ING. LUCIA JAKUBÍKOVEJ PHD. KTORÁ STOJÍ ZA ZRODINENÍM TEJTO JEDINEČNEJ WHISKY. NÁPLŇ TEJTO WHISKY BOLA VYBRATÁ ZO ŠTYROCH PRIPRAVENÝCH VZORIEK, ODBORNOU KOMISIOU, KTORÚ TVORILI UZNÁVANÍ WHISKY EXPERTI. MEDZI NIMI AJ AUTOR SVETOZNÁMEJ KNIHY WHISKY BIBLE, JIM MURRAY, KTORÉHO PODPIS JE NA KAŽDEJ FĽAŠI. TÁTO LIMITOVANÁ EDÍCIA MASTER BLENDER 2018 BOLA UVEDENÁ NA TRH V POČTE 1475 FLIAŠ S OBSAHOM ALKOHOLU 46%.

ROČNÍK 2008 PREDSTAVOVAL OBILNÚ WHISKY S VYSOKÝM PODIELOM PŠENICE A RAŽE A PÔVODNE DOZRIEVAL V 700 L SUDOCH Z FRANCÚZSKEHO DUBA A V POUŽITÝCH SUDOCH PO SHERRY. ROČNÍK 2009, KTORÝ SME POUŽILI V TEJTO MIEŠANEJ WHISKY BOL DOPLNENÝ V SUROVINE O KUKURICU A NA ZRENIE SA POUŽILI NOVÉ 200 L SUDY Z AMERICKÉHO BIELEHO DUBA. SLAD POUŽITÝ V OBOCH ROČNÍKOCH BOL JEMNE ZADYMENÝ DYMOM Z TVRDÉHO DREVA A PRI SUŠENÍ DOŤAHOVANÝ PRI VYŠŠÍCH TEPLOTÁCH, ČO SPÔSOBILO JEHO ČIASTOČNÚ KARAMELIZÁCIU. ČASŤ ZMESI SME NECHALI PRED KONCOM ZRIEŤ V SUDE PO TOKAJSKOM VÍNE, KTORÝ DODAL WHISKY JEMNÝ OVOCNÝ ŠARM A ZVÝRAZNIL JEJ SLADKOSŤ.

NESTVILLE WHISKY MASTER BLENDER JE TYPICKÁ SVOJOU PLNOU CHUŤOU, JE JEMNE KORENISTÁ, SO SLADKASTÝM OVOCNÝM PODTÓNOM A VÔŇOU VANILKY.

  • Nestville Distillery
  • Hniezdne 471
  • 065 01 Hniezdne
  • Marketingové oddelenie
  • 052/42 636 15
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

logo-nestville-distillery